Oddelenie paranormálnych výrokov strany Smer

Autor: Michael Gergely | 25.10.2014 o 20:55 | Karma článku: 16,57 | Prečítané:  2513x

   ISTOTY- to magické slovo, ktoré zaručilo strane Smer dominantné postavenie v našom parlamente, no nikto nevie, čo ním chcel autor povedať. Populistická fráza, ktorá presvedčila masy. Ťažko konštatovať, či pred voľbami mal niekto z "červených" voličov predstavu o jej obsahu, no ani s odstupom času nemám ani šajnu, čo tými istotami mysleli a kde teraz sú. Jedno je však isté- aká strana, takí stranícki príslušníci.

   Tento blog nebude extra dlhý. V podstate ním krajne reagujem na môj predchádzajúci blog ale dnes bude hlavný hrdina iný. ANTON MARTVOŇ- novým časom titulovaný ako najodvážnejší politik (pre verejné výroky ohľadom svojho sexuálneho života), pedagóg na právnickej fakulte UK a to najpodstatnejšie poslanec NR SR za stranu Smer. 

   Každému sa stane, že sa mu "zastaví rozum" nad výrokmi niektorých ľudí, ale to čo povedal pán Martvoň v utorok na pôde parlamentu, to som si dovolil označiť ako PARANORMÁLNY VÝROK. 

   Svojou faktickou poznámkou na rozprave o zmene školského zákona vypustil z úst túto perlu:

"Neviem si predstaviť, keď 7-ročné dieťa alebo 8- ročné dieťa si kupuje nejaké jedlo, uzatvára tým ústnu kúpnu zmluvu a nemá pritom spôsobilosť na právne úkony- nemá kontraktačnú spôsobilosť"

   Myslím, že keď by som toto ja povedal na skúške, tak by mojou vlastnou ISTOTOU bolo to, že dostanem FX. A toto vysloví na pôde parlamentu poslanec, ktorý navyše učí na právnickej fakulte? Ak by strana Smer mala Oddelenie paranormálnych výrokov, verím že týmto by si pán Martvoň zaručil post predsedu. Na päty by mu však dýchala pani Zmajkovičová, ktorej síce možno odpustiť, že nepozná rozdiel medzi príslovím a porekadlom, ale to, že absolventka právnickej fakulty nepozná rozdiel medzi účinnosťou a platnosťou zákona- tomu sa už vraví hanba. A o alternatívnom riešení Rusko- Ukrajinskej krízy prostredníctvom nášho školského zákona ani nevravím. 

  Aby som sa vrátil ku spomínanému geniálnemu výroku A. Martvoňa. Človek totiž nemusí mať právnické vzdelanie, už len zdravý rozum mu napovie, že vyslovil korunovanú hlúposť. Na východe máme frázu, ktorá mi príde momentálne nanajvýš výstižná- "Chcel zabavic frajera".  Neviem síce, či tým niekoho ohúril, ale v nasledovnom vysvetlení pojmu Spôsobilosť na právne úkony vám vysvetlím, čo to tá spôsobilosť na právne úkony je. 

   Spôsobilosť na právne úkony je právo jednotlivca právne konať s následkami- ako napríklad uzatvárať zmluvy.PLNÚ právnu spôsobilosť získa človek dovŕšením osemnásteho roku veku (s pár výnimkami, kedy ju získa skôr respektíve nezíska vôbec). Kameňom úrazu je práve slovíčko "PLNÁ". Pretože až plnou spôsobilosťou môže človek vykonávať právne úkony ako kúpa domu, auta a čohokoľvek iného, ale právnu spôsobilosť má aj to 7 alebo 8-ročné dieťa, čo sa týka úkonov, ktoré sú jeho veku primerané. Teda týkajúce sa toho, čo vie posúdiť či to naozaj chce a čo nemá veľkú hodnotu. Jednoducho povedané- 7 ročné dieťa si môže kúpiť lízatko za 15 centov lebo vie posúdiť, že má na neho chuť a zároveň stojí málo, ale nemôže prísť do predajne s autami a kúpiť si auto za 20 tisíc. Je to myslím dosť logické. Odpusťte, že tu rozpisujem právne definície, ktoré nám tlačili do hlavy v prvom ročníku, ale bolo to nevyhnutné na objasnenie toho, čo povedal pedagóg a poslanec a na prvé počutie to znelo múdro. Ak by táto argumentácia pánovi poslancovi nestačila, tak ďalším dôvodom je to, že dieťa dostalo na daný účel peniaze od svojho rodiča-zákonného zástupcu a s tým aj súhlas, že ich minie. 

   Nie teraz sa nehrám na frajera ja, len vám chcem trochu otvoriť oči, že ľudia na vysokých miestach nevedia najzákladnejšie veci, ktoré ich sprevádzali počas celého štúdia a teraz dokonca vyučujú na právnickej fakulte. Naštudovať si poučku a použiť ju, keď príde vhodná chvíľa je síce pekné, ale je nevyhnutné danú poučku aj dočítať dokonca a interpretovať ju správne. 

   Čo z toho celého vyplýva? - Kto nevie nič robiť dostatočne dobre, z úst vypúšťa rôznorodé výkvety a chce za to zarábať slušné peniaze, nech vstúpi do Smeru- tam ho privítajú s rozkročenou náručou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Robert Roth: Označili ma za potetovaného feťáka. Ako to mám vysvetliť dcére?

Film Nina hovorí o rozvode, v úlohe rodiča hrá on.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?